Vilémov u Litovle

oficiální webová prezentace

Adresa: Obecní úřad Vilémov, Vilémov 7, 783 22 Cholina , kontakt: vilemov@gmail.com, 585 349 046
Teplota: --,- °C
Tepl.pocit.: --,- °C
Vlhkost: -- %
Tlak: ----,- hPa
Vítr: --,- m/s
Srážky: --,- mm
Aktual.: --.--.-- HH:mm:ss

Základní informace o vesnici

Koláž obce Vilémov Vilémov je obec v okrese Olomouc. Leží v podhůří Drahanské vrchoviny přibližně 14 km jihozápadně od Litovle. Obec se svažuje od západu k východu, střední nadmořská výška obce je 401 m.n.m. Půda je zde míň úrodná než na Hané, ale za to se zde nalézá víc přírodních krás. Vilémov má 454 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 855 ha.

Jméno obce - Wylemow - je poprvé zaznamenáno v zemských deskách olomouckých z roku 1368, kdy ji Janek ze Stražiště prodal Albrechtu ze Stařechovic. Od konce 14. století se vyskytuje název Vilímov, až v roce 1925 získala obec současný název. sonna.com.ua

Zprávy pro Olomoucký kraj

Flora Olomouc přivábila bezmála třicet tisíc návštěvníků
23.08.2017 17:00
Setkání v Rajské zahradě a Léčivá síla stromů. Hned dvě hlavní motta nesla letošní letní etapa mezinárodní květinové výstavy a zahradnického veletrhu Flora Olomouc, která se na stejnojmenném olomouckém výstavišti konala od 17. do 20. srpna 2017.
V cyklověži v Přerově může být kolo zaparkované jen měsíc
23.08.2017 11:00
Kola, která v cyklověži stojí déle než měsíc, čeká od září stěhování do magistrátních skladů. Až dosud byli zástupci Přerovské rozvojové společnosti - která parkovací dům provozuje - tolerantní vůči cyklistům, kteří své kolo zaparkovali v cyklověži a už si jej nevyzvedli.
Nemocnice Přerov startuje další sérii kurzů pro sanitáře
23.08.2017 08:00
Nemocnice Přerov na podzim startuje novou vlnu akreditovaných kurzů pro pozici sanitáře. V prvním pololetí letošního roku kurz úspěšně absolvovaly téměř dvě desítky zájemců a více než čtvrtina z nich obratem projevila zájem o práci přímo v přerovské nemocnici.
Krajský úřad vydal zákaz vstupu do některých částí lesů
22.08.2017 11:00
Krajský úřad Olomouckého kraje dnes rozhodl o dočasném vyloučení vstupu do lesů, které před nedávnem postihla větrná kalamita. Opatření se týká částí lesů na území čtyř obcí s rozšířenou působností – jde o oblasti Šternberska, Litovelska, Uničovska a Mohelnicka.
Lávka přes Mlýnský potok v Dobrovského ulici se dočká opravy
21.08.2017 11:00
Další lávka, která překonává Mlýnský potok poblíž centra Olomouce, projde opravou. Plánované rekonstrukce se dočká lávka na trase z ulice Dobrovského do ulice Václava III. Po nové lávce by mohli pěší poprvé bezpečně přejít počátkem letošního listopadu.
Zprávy převzaty z PRVNIZPRAVY.CZ - Olomoucký kraj - Regiony.

Kalendář

Srpen 2017
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Načítám data ...

Dotace