Vilémov u Litovle

oficiální webová prezentace

Adresa: Obecní úřad Vilémov, Vilémov 7, 783 22 Cholina , kontakt: vilemov@gmail.com, 585 349 046
Teplota: --,- °C
Tepl.pocit.: --,- °C
Vlhkost: -- %
Tlak: ----,- hPa
Vítr: --,- m/s
Srážky: --,- mm
Aktual.: --.--.-- HH:mm:ss

Základní informace o vesnici

Koláž obce Vilémov
Vilémov je obec v okrese Olomouc. Leží v podhůří Drahanské vrchoviny přibližně 14 km jihozápadně od Litovle. Obec se svažuje od západu k východu, střední nadmořská výška obce je 401 m.n.m. Půda je zde míň úrodná než na Hané, ale za to se zde nalézá víc přírodních krás. Vilémov má 454 obyvatel a jeho katastrální území má rozlohu 855 ha.

Jméno obce - Wylemow - je poprvé zaznamenáno v zemských deskách olomouckých z roku 1368, kdy ji Janek ze Stražiště prodal Albrechtu ze Stařechovic. Od konce 14. století se vyskytuje název Vilímov, až v roce 1925 získala obec současný název.

Aktuality

Stránky opět v provozu

Datum vložení: 25. Listopad 2014, Vložil: Pavel Filípek

Webové stránky obce Vilémov dostaly nový kabát. Věřím, že se v novém uspořádání brzy vyznáte a bude používání příjemnější než doposud. Nový vzhled přináší jednu zásadní změnu a to tzv. responzivitu tzn je nyní "přehledný" i na mobilních zařízeních a tabletech. Všechny sekce zatím nejsou upraveny. Postupně bude vše opraveno. Mějte prosím strpení. Hlavní sekce jako úřední deska, kalendář akcí, ... jsou již v novém.

Zprávy iRegiony.cz - Olomoucký kraj

Elektrickými vlaky do Koutů by se cestující mohli svézt už za rok
25.11.2014 21:17

Údolí Desné – Železnici Desná čeká v příštím roce největší změna v její novodobé historii. Svazek obcí údolí Desné, kterému trať patří, vypsal minulý týden výběrové řízení na její elektrifikaci. Soupravami poháněnými elektřinou by se mezi Šumperkem a Kouty mohli první cestující svézt od poloviny prosince příštího roku.Prostějovské náměstí už zdobí vánoční smrk
25.11.2014 18:05

Prostějov – Osmnáctimetrový klasický smrk se objevil coby vánoční strom v úterý dopoledne na náměstí před radnicí. Poprvé se slavnostně rozsvítí v pátek.Tak to je bomba! Mezi Dzbelem a Chornicemi se opět rozjedou vlaky, už v prosinci
25.11.2014 14:56

Konicko – Lidé na Konicku se dočkali. Po třech letech dojde k obnovení vlakového spojení mezi Dzbelem a Chornicemi. Vlaky vyjedou na trať poprvé v neděli 14. prosince, kdy začne platit nový jízdní řád.Zprávy převzaty z regionální zprávy iRegiony Impuls - Olomoucký kraj.

Kalendář

Listopad 2014
Po
Út
St
Čt
So
Ne
Načítám data ...